Darmowa wysyłka od 500 zł

Jak zamontować listwy MDF? Montaż listew przypodłogowych

Jak zamontować listwy MDF? Montaż listew przypodłogowych

Jak zamontować listwy MDF? Montaż listew przypodłogowych.

Chodzi Ci po głowie zakup stylowych i trwałych listew wykonanych z MDF? A może już je masz, jednak zastanawiasz się, w jaki sposób podejść do ich montażu tak, aby przebiegł płynnie i bezproblemowo, a uzyskane efekty były bardzo zadowalające?

Jeżeli na którekolwiek z wyżej postawionych pytań udało Ci się odpowiedzieć “tak” – mamy dobrą wiadomość. Specjalnie na tę okazję przygotowaliśmy dla Ciebie kompleksowy poradnik montażu przypodłogowych listew MDF. Poznaj sposoby montażu, zobacz, jak się do tego przygotować, a co najważniejsze – dowiedz się, w jaki sposób przeprowadzić sprawny i szybki montaż. Zapraszamy!

Klej czy klipsy? Jaki sposób montażu listew z MDF wybrać?

Zanim przejdziesz do wykonywania faktycznych czynności, warto wiedzieć, że na początku musisz zdecydować o sposobie montażu tego typu elementów wykończenia.

Do wyboru masz tradycyjny klej, który jak łatwo się domyślasz – służy do trwałego przeklejania listew. Z drugiej strony możesz postawić na popularne klipsy, które przytwierdzisz do ściany za pomocą wkrętów. Gdy podjęcie tej decyzji będzie już za Tobą – pora przejść do właściwego montażu.

Jak zamontować przypodłogowe listwy MDF za pomocą kleju?

Jeśli postanowiłeś, że wykorzystasz do tego klej – postępuj zgodnie z poniższą instrukcją.

  1. Sprawdź powierzchnię, do której ma przylegać listwa

W tym miejscu upewnij się, że farba jest na stale połączona ze ścianą. Jeśli tak nie jest, a farba odpada (lub istnieje spore ryzyko, że odpadnie, gdy tylko przykleisz do niej listwę) – wówczas musisz ją usunąć, zagruntować ścianę, a następnie ponownie pomalować.

  1. Wymierz ścianę, a następnie dotnij listwę tak, aby dopasować ją do całej powierzchni

Możesz to zrobić za pomocą piły elektrycznej (ukośnicy)

  1. Nałóż klej na wewnętrzną część listwy wężykiem po całej długości listwy i dociśnij ją do ściany

Podczas tej czynności upewnij się, że listwa przylega równo. Jeśli tak nie jest – dokonaj ewentualnych korekt jej położenia. Następnie zrób to samo z kolejnymi listwami – do czasu, aż wykończysz całe pomieszczenie.

  1. Zamaskuj łączenia listew MDF za pomocą lakieru na zaprawki

Jeżeli zauważysz, że podczas prac montażowych pojawiły się sporę widoczne łączenia listew – zamaskuj używając lakieru na zaprawki. Następnie odczekaj, aż całość wyschnie i ciesz się stylowym pomieszczeniem. Możemy użyć akrylu na styku góra listwy a ściana.

Jak zamontować listwy MDF przy użyciu klipsów?

Jeżeli zdecydowałeś, że chcesz do tego wykorzystać specjalne klipsy – oto, co musisz zrobić:

  1. Dokonaj pomiaru ściany i dotnij listwy na odpowiednią długość

Następnie przyłóż je do powierzchni, aby wyznaczyć miejsca, w którym znajdą się klipsy. Jeżeli Twoja ściana nie jest do końca równa – postaraj się, aby klipsy znajdowały się w miejscach, w których występują największe zagłębienia.

  1. Wykonaj otwory na kołki

W tym celu przybliż klipsy do miejsc, które wcześniej udało Ci się zaznaczyć, a następnie użyj wiertarki, aby przygotować miejsce na montaż kołków.

  1. Zamontuj klipsy i przytwierdź je za pomocą kołków

Pamiętaj, aby zachować wcześniej wytyczone miejsca, a także zadbać o równe ułożenie klipsów.

  1. Przyłóż do nich listwy i delikatnie dociśnij, aby upewnić się, że zostały stabilnie zamontowane

Następnie sprawdź, czy pomiędzy listwami powstały jakiekolwiek szczeliny lub nierówności. Jeśli tak – wypełnij za pomocą szpachli lub akrylu. Gotowe!

Szukasz sprawdzonych listew MDF oraz akcesoriów, które wykorzystasz do ich montażu?

Koniecznie odwiedź nasz internetowy sklep, w którym czeka na Ciebie szeroki wybór rozwiązań do Twojego domu i mieszkania. Do Twojej dyspozycji oddajemy mnóstwo listew MDF, w tym: białych, występujących w różnych odcieniach, a nawet rozwiązań wilgocioodpornych. Wraz z nimi znajdziesz u nas także kleje, klipsy, szpachle oraz wszystko, czego potrzebujesz, aby przeprowadzić sprawną, szybką i trwałą instalację.

Podziel się:

Strona korzysta z plików cookie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.
Więcej informacji: Polityka prywatności